четвер, 2 травня 2019 р.

ПОРАДИ УЧНЯМ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ І ЗДАЧІ ДПА З МАТЕМАТИКИ!


Іспит – це серйозне психологічне випробування тому завдання школи і вчителів допомогти учням психологічно налаштувати учнів на успіх, ознайомити з правилами проходження ДПА, допомогти в підготовці.
ДПА – це важлива подія в житті кожного учня, тому в переддень тестування варто приділити собі та своєму відпочинку максимум часу. Воно вимагає багато уваги. Тому напередодні ДПА не варто себе перевантажувати, постійно треную-чись в складанні тестів, знову й знову вивчаючи власні нотатки або підручники.
Хвилювання – це природно, часто воно допомагає швидко налаштуватися на продуктивну роботу.

ПОРАДИ УЧНЯМ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ДПА З МАТЕМАТИКИ!
1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності.
2. Залишайте час на короткий відпочинок. Його можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.
3. Об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб. При зустрічі, обмінюйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.
4. Налаштовуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.
5. В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка, легкий сніданок допоможуть вам бути енергійним і бадьорим. Пам’ятайте, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати ваші інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається вам надмірним, глибоко вдихніть і уявіть собі, що негативні емоції ви видихаєте разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та налаштуватися на робочий стан. Пам’ятайте, шоколадний батончик, банан або ківі перед іспитом додасть  енергії та вгамує хвилювання.
6. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.
Якщо ви впевнені в своїх силах і вмієте здобувати знання, то самостійний спосіб підготовки до іспиту може виявитися найбільш ефективним. Головне – правильна мотивація.

НЕОБХІДНО:
• виспатися, щоб встати в доброму гуморі, бадьорим, готовим до великих звершень;
• підготуватися психологічно, налаштуватися лише на позитив.
• сконцентруватися на предметі, відчути, що він вартий захоплення, інтересу. У своє захоплення слід дійсно повірити;
• пам’ятати, що думки матеріалізуються, тому не слід сумніватися у своїх знаннях.
• просто повторити вивчений матеріал, щоб впевнено почуватися. Для цього краще виділити той час, коли працюється найкраще;
• за декілька днів до тестування можна «сісти» на спеціальну «розумову» дієту. До звичайного раціону можна додати мюслі, банани, родзинки, горіхи і шоколад;
• провести вільний час на свіжому повітрі, найкраще – в парку.

Багато хто вважає, що щоб повністю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно. Вже після обіду важливо припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати одяг, документи, інші необхідні речі.

У ДЕНЬ ДПА:
·         Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише іспит.
·         Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.
·         Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.
·         Пропускай! Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.
·         Читай завжди уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.
·         Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.
·         Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.
·         Використовуй методику виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.
·         Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.
·         Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм логічним мисленням.

ЗАПОВІДІ УЧНЯ
·         Ти здібний і сильний! Будь упевнений у своїх силах і здібностях.
·         Вчися самостійно мислити. Тренуй пам’ять. Більше запитань ”Чому?”
·         Постійно шукай практичне застосування своїм знанням.
·         Будь завжди уважним до самобуття, потреб, прагнень інших.
·         Навчись і умій дружити. Життя без друзів неможливе.
·         Проявляй миролюбність, толерантність і милосердя до оточуючих.
·         Спори і конфлікти вирішуй з позиції розуму.
·         Пробачай тих, хто свідомо або несвідомо став причиною неприємностей.
·         Якщо хочеш, щоб поважали тебе, необхідно навчитись поважати інших.
·         Прислухайся до думок інших і рахуйся з ними.
·         Будь доброзичливим, усміхненим, поступливим.
·         Пізнай себе, можливості середовища, тих умов, що тебе оточують, і зроби правильний вибір, визнач свої цілі і зміст життя.

Кожна людина зі своїми страхами, емоціями, амбіціями, зі своїми можливостями, характером і вміннями. Візьміть це з собою в допомогу і не мучте себе питанням: «Як правильно готуватися до ДПА?». Повірте, однозначної відповіді на нього немає! Головне – вірити в себе і у вас обов’язково все вийде!
 Удачі!


Немає коментарів:

Дописати коментар