четвер, 28 березня 2019 р.

QR- код та його використання в навчанні математики.



Сучасний світ наповнений продуктами високих технологій. Такий стан речей зобов’язує будь-яку людину вміти працювати з новими технологіями. Із  кожним роком обсяг інформації збільшується в зі швидкістю геометричної прогресії, що змушує людину вчитися протягом усього життя.
Реальне життя людини насичене мобільними пристроями, що служать для найрізноманітніших цілей (удома, на  роботі, під час навчання). Їх використання переросло  в  необхідність, а  іноді і  в  звичку. Ще важче від такої спокуси утриматися саме дітям, які починають із  раннього віку пізнавати красу цих пристроїв. На  жаль, у  більшості випадків мобільні пристрої служать іграшкою для дитини а не помічником.
Отже, потрібно задуматися над способами використання таких пристроїв для  підвищення ефективності освітнього процесу, у тому числі і в рамках навчання математиці.
Нині існує ціла низка хмарних інструментів, пристроїв і програм,  використання яких дозволить реалізувати принципи мобільного навчання.
Елементом мобільного навчання є QR-код. Зображення з загадковими чорними квадратами на білому фоні можна побачити в багатьох місцях: на рекламних плакатах, афішах, упаковках, сторінках журналів і візитівках. Це дуже інформативна і корисна в сучасному світі річ.
Розробила QR-код 25 років тому японська компанія Denso Wave. На японських заводах QR-код відразу витіснив штрих-коди. Переваг порівняно зі звичайним штрих-кодом у нього два - це простота сканування і обсяг даних.
Читати код може будь-який мобільний пристрій з фотокамерою і спеціальним ПО, а завдяки системі корекції помилок інформацію можна розшифрувати навіть при пошкодженні 30% коду. Існують статичні і динамічні QR-коди. Статичний код зберігає незмінну інформацію, тобто після його створення закодовані дані змінити не можна. Динамічний код дозволяє вносити правки до зміни самого коду.

Застосування  QR-коду:

1. QR-код як елемент квест-уроку
Організуйте пошукову роботу у межах уроку квесту чи певного заходу. Розмістіть запитання у класній кімнаті, по школі, на подвірї. Ці запитання потребують конкретних відповідей, чиї варіанти буде розміщено на тому ж аркуші поряд з QR-кодами. Лише правильна відповідь дозволить перейти до наступного запитання, неправильна - змусить повернутися до певного етапу. Уся потрібна інформація буде зафіксована у кодах.
          2. QR-коди в ігровому форматі роботи
Розробіть ігри з роздатковими матеріалами, де учні самостійно зможуть перевірити якість виконаної роботи. Додайте половину QR-коду на бланку із запитанням, а іншу половину - на бланку із відповідями. І щоб зчитати інформацію, потрібно поєднати дві частини коду. Якщо учень обрав неправильний варіант, то зчитування не відбудеться. Це прекрасний варіант роботи для самоконтролю.
          3. Інструмент для прискорення поширення інформації
Використовуючи коди, ви зможете надавати швидкий доступ на посилання до навчальний статей, сторінок та сайтів, які допоможуть розкрити ту чи іншу тему.
          4. Інструмент звітності роботи школярів
Навчіть школярів створювати QR-коди - і ви забудете про те, що потрібно носити за собою стоси рефератів чи зберігати низку посилань на учнівські роботи, якщо ті виконувалися в мережі. Це універсальний спосіб контролю за виконання групової чи індивідуальної роботи. Отримайте послання на YouTube, Dropbox чи Google Drive у форматі коду та перегляньте документ прямо зі свого смартфону хоч у дорозі, хоч на перерві.
          5. Елемент домашнього завдання
Додайте QR-код у домашнє завдання. За ним може бути сховане посилання на додаткові матеріали, презентація чи конспект до уроку, що дуже допоможе учням, які відстали у роботі. Також таким чином ви можете записати та надати ролик, за яким діти пригадають матеріал з попередньої теми.
          2. Додатковий інструмент для опрацювання літератури
Попросіть учнів написати відгук про книгу чи записати короткий відеоролик-враження. Особливо це актуально для роботи з літературою на літо. Посилання зашифруйте у QR-код та розмістить на тематичному стенді. Так однокласники дізнаються враження один одного про твір, ви зможете проконтролювати темп та масштаб виконання завдання, а самі школярі, переглядаючи відгуки, пригадають прочитаний матеріал навіть півроку по завершенню книги.

Створення коду не займе багато часу і  сил. На  сьогодні існує величезна кількість спеціальних сервісів, що дозволяють у декілька кроків згенерувати такий код, який можна зберегти на  комп’ютер і  надалі використовувати там, де тільки побажаєте. Наприклад, це можуть бути сервіси qrcoder.ru, qr code generator та  ін.
Сервіси для створення QR-кодів:
qrcoder.ru
  
qr code generator

Отже, QR-код  - це доцільне використання комп’юте­рної техніки у навчальному процесі з метою унаочнення матеріалу, забезпечення інди­відуалізації, диференціації, самостійності навчальної діяльності учнів, створення спри­ятливих умов для розвитку пізнавального інтересу учнів до вивчення математики.
За допомогою телефона, смартфона, або планшета можна прочитати QR-код. Для цього існує величезна кількість спеціальних програм. Я використовую мобільний додаток «Сканер для QR і штрих-кодів» який завантажила через Play Маркет.



Немає коментарів:

Дописати коментар